Reklama

Ze szczytu cynizmu – z miłością

Ze szczytu cynizmu – z miłością

27.09.2011
Czyta się kilka minut
Program najwyższych władz partyjnych i państwowych w Rosji jest prosty: trwać u steru, utrzymać monopol i konserwować ten stan tak długo, jak się da.
N

Na przedwyborczym zjeździe partii Jedna Rosja, przy rzęsistych brawach delegatów, padły właśnie deklaracje premiera Putina i prezydenta Miedwiediewa na temat ich przyszłości: Miedwiediew będzie numerem jeden na liście Jednej Rosji i po wyborach (wygranych) stanie na czele rządu, a Putin zostanie jedynym kandydatem partii na prezydenta. Bez cienia zażenowania ogłoszono z wysokiej trybuny, że najważniejszy urząd w państwie zostanie obsadzony w wyniku kolejnej prywatnej umowy osób sprawujących władzę. Fasadowe wybory odbędą się wiosną 2012 r. zgodnie z harmonogramem. Tylko czy mają jakieś znaczenie wobec zawartego już na górze paktu?

Miedwiediew mógł teoretycznie zawalczyć o drugą kadencję. W ostatnich tygodniach wysyłał sprzeczne sygnały, świadczące o gotowości do kontynuowania misji erzac-prezydenta przy kierującym z tylnego siedzenia premierze. Przystając na...

1732

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]