Reklama

Ładowanie...

Zaproszenie do Krakowa

Zaproszenie do Krakowa

Prezydent Miasta Krakowa
29.08.2022
Czyta się kilka minut
W Krakowie znajdą Państwo kuchnie z całego świata, a przede wszystkim nasze krakowskie przysmaki. Polecam parki i tereny zielone. Można w nich odpocząć, zrelaksować się i zadbać o kondycję fizyczną.
BOGUSŁAW ŚWIERZOWSKI / MATERIAŁY PRASOWE UM
S

Szanowni Państwo!

Każda pora roku w Krakowie jest piękna i interesująca. Miasto przybiera nowe szaty i te same miejsca mogą być na nowo odkrywane. Jesień to jednak wyjątkowa pora, pełna kolorów i ludzi, którzy zaczynają studia.

Kraków kojarzy się najczęściej z ważnymi zabytkami związanymi z dziejami miasta i Polski: Wawel, Barbakan i Brama Floriańska, Rynek Główny z kościołem Mariackim i Sukiennicami, Collegium Maius UJ. Kraków to także liczne muzea z bogatymi, nierzadko mało znanymi zbiorami, teatry, galerie i kluby muzyczne. Mieszkańców i turystów przyciągają klimatyczne kawiarnie i restauracje. W Krakowie znajdą Państwo kuchnie z całego świata, a przede wszystkim nasze krakowskie przysmaki. Polecam parki i tereny zielone. Można w nich odpocząć, zrelaksować się i zadbać o kondycję fizyczną.

Rangę miasta wyznaczają też odbywające się tu kongresy i konferencje, spotkania biznesowe i polityczne oraz wydarzenia międzynarodowe na najwyższym szczeblu. Kraków jest wyjątkowy i dynamiczny, tu historia zaklęta w pięknych zabytkach łączy się z duchem nowoczesności, otwartością na innowacje, nowe technologie i nowe wyzwania.

Kraków to miasto gościnne – mam nadzieję, że zechcą Państwo doświadczyć tego osobiście.

Serdecznie zapraszam!

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]