Reklama

Z listu Papieża do Wandy Półtawskiej

Z listu Papieża do Wandy Półtawskiej

30.06.2009
Czyta się kilka minut
Jest las nad Wisłokiem i Góra św. Anny, gdzie szczególnie odczuwasz istnienie Boga. Ten las jest piękny pięknem natury, a także Łaski, która wpisała się w piękno natury. Ten sam las bywa czasem groźny, wręcz wydaje się "wrogi".
L

Las ten jest cząstką świata, poprzez który pielgrzymujemy, przebywając różne etapy. Etap obecny wydaje się trudniejszy. Jednakże w świecie tym Bóg jest obecny. Obecny jako Stwórca. Obecny jako Odkupiciel. Obecny jest Duch Święty. Jest obecny mocą Paschy i Pięćdziesiątnicy. Jest to obecność eschatologiczna. Bóg, do którego pielgrzymujemy.

Energie Boże są większe niż jakakolwiek słabość człowieka. Potrzebna jest nadzieja, cierpliwość, odwaga.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]