Reklama

Wyspa

Wyspa

09.09.2008
Czyta się kilka minut
Nocne zdjęcia satelitarne ujawniają na rozświetlonym kontynencie azjatyckim ciemną plamę. To Korea Północna, "kraj cichej śmierci.
Z

Z głośnego filmu "Defilada" Andrzeja Fidyka znamy jedynie łudząco gładką fasadę państwa, które dziś stanowi jeden z najbardziej niepokojących punktów na tak zwanej "osi zła". Reporterka Ewa Ewart, choć skazana na obecność państwowych przewodników, próbuje zajrzeć za kulisy wojskowych parad, dożynek, zawodów sportowych. Rozmowy z tubylcami, zastraszonymi, zaprogramowanymi zgodnie z obowiązującą ideologią, są trudne i nie przyniosą odpowiedzi na pytane, czy w Korei Północnej istnieją obozy koncentracyjne, w których więźniowie polityczni (oraz ich rodziny, dzieci, sąsiedzi) poddawani są eksperymentom z bronią biologiczną i chemiczną. Odpowiedź twórcy filmu znajdą za to w USA i Korei Południowej, pośród uciekinierów z komunistycznej utopii. Jednym z nich jest były komendant obozu śmierci, który decyduje się opowiedzieć przed kamerą o jego funkcjonowaniu. Jednak ani wstrząsające...

1451

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]