Reklama

Wynalazki Dysona

Wynalazki Dysona

30.06.2014
Czyta się kilka minut
Odkurzacz cyklonowy, okulary Halo i taczki Ballbarrow materiały firmy Dyson
1

1969 – w wieku 22 lat projektuje Sea Truck: szybki, plastikowy statek desantowy, który z prędkością 50 mil na godzinę przewozi przedmioty o wadze 3 ton – np. pojazdy – i wysadza je na brzeg w miejscach, w których nie ma stałych przystani. To jego pierwszy w życiu inżynierski projekt. Jak mówi, biorąc się za niego, nie miał zielonego pojęcia o statkach i projektowaniu.

1974 – projektuje Ballbarrow: taczki z plastikową kulą zamiast koła: zwrotne i doskonale radzące sobie w terenie.

1978 – zapchany odkurzacz w warsztacie prowokuje go do podjęcia pracy nad własnym, lepszym. Pierwszy prototyp powstaje z kartonu i używanego silnika. Przez następnych 15 lat buduje jeszcze 5125 prototypów. W końcu na rynek – początkowo japoński – trafia pierwszy odkurzacz Dyson.

2000 – projektuje pralkę, która dzięki...

1358

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]