Reklama

Wyciągnięta ręka, cofnięta noga

Wyciągnięta ręka, cofnięta noga

22.01.2007
Czyta się kilka minut
Nasze Kościoły wciąż traktują się konkurencyjnie. Boimy się, że ktoś poprzestawia nam w głowie albo uważamy, że my musimy zrobić to innym.
M

MARCIN WITAN: - Podczas Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan boleśnie uświadamiamy sobie, jak nam do tej jedności daleko. Wy szczególnie angażujecie się w wysiłki na rzecz jedności...

JULIA LEWANDOWSKA: - Byłam do niedawna przewodniczącą Komisji Młodzieży Polskiej Rady Ekumenicznej, Marta jest przedstawicielką swojego Kościoła w tej komisji.

MARTA OTRĘBSKA: - Komisja skupia młodych ludzi z siedmiu kościołów Polskiej Rady Ekumenicznej, czyli z Ewangelicko--Augsburskiego, Ewangelicko-Reformowanego, Ewangelicko-Metodystycznego, Prawosławnego, Starokatolickiego Mariawitów, Polskokatolickiego i Chrześcijan Baptystów, współpracujemy także z Sekcją Młodzieżową warszawskiego KIK-u. W tym roku rozpoczęliśmy organizowanie cyklu młodzieżowych nabożeństw ekumenicznych, odbywających się raz w miesiącu, za każdym razem w innym kościele. Najbliższe...

7765

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]