Reklama

Wybór mniejszego zła

Wybór mniejszego zła

16.02.2003
Czyta się kilka minut
P

Przed rokiem ukazały się niemal równocześnie dwie książki o podobnych tytułach: „Stan wojenny w polsce. Dokumenty i materiały archiwalne 1981-1983”, praca zbiorowa pod red. Tadeusza Walichnowskiego, Wydawnictwo Commandor, oraz „Stan wojenny w dokumentach władz PRL 1980-1983”, tom 6 serii „Dokumenty Instytutu Pamięci Narodowej” opracowany przez Bogusława Kopkę i Grzegorza Majchrzaka.

Profesor zwyczajny dr hab., a także generał SB, kiedyś komendant Akademii Spraw Wewnętrznych, dziś kierownik Katedry Dokumentacji i Technik Pracy Administracji Państwowej w Prywatnej Wyższej Szkole Businessu i Administracji rektora Koźluka Tadeusz Walichnowski zebrał w swym tomie głównie oficjalne dokumenty wytworzone w związku z ustanowieniem i działaniem stanu wojennego: dekrety i uchwały Rady Państwa, ustawy sejmowe,rozporządzenia ministrów, oficjalne wypowiedzi Wojciecha Jaruzelskiego, artykuły...

6167

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]