Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Zapraszam serdecznie do Miłosławia,

Zapraszam serdecznie do Miłosławia,

07.10.2014
Czyta się kilka minut
gdzie 11 października odbędzie się wręczenie Nagrody Kościelskich, przyznawanej przez jedną z najstarszych polskich instytucji kulturalnych, która miała swój początek w tradycjach mecenatu artystycznego znanego wielkopolskiego rodu.
C

Cieszy fakt, że Nagroda, uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla młodych twórców, właśnie w Wielkopolsce trafia do rąk laureata. To ważne wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Miłosławia i powiatu wrzesińskiego, ale także dla miłośników literatury z całego regionu.
Okazją do spotkania twórców i czytelników będzie nie tylko sama uroczystość wręczenia nagrody, lecz także towarzyszący jej festiwal literacki. Koncerty, warsztaty oraz dyskusje z udziałem poetów, pisarzy i krytyków, będące formą promowania polskiej literatury współczesnej, a także przypominania dawnych laureatów Nagrody Kościelskich – w tym roku Edwarda Stachury – będą z pewnością znakomitą okazją do wymiany myśli pomiędzy artystami słowa a czytelnikami.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, pośród wielu wydarzeń zakorzenionych w tradycji regionu i promujących czytelnictwo, wspiera organizację wręczenia Nagrody Kościelskich. Warto przy okazji podkreślić, że wśród jej laureatów znalazło się wielu pisarzy silnie związanych z Wielkopolską, takich jak Stanisław Barańczak. Tym serdeczniej zachęcam Państwa do lektury okolicznościowego dodatku w „Tygodniku Powszechnym”.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]