Reklama

Zapraszam serdecznie do Miłosławia,

Zapraszam serdecznie do Miłosławia,

07.10.2014
Czyta się kilka minut
gdzie 11 października odbędzie się wręczenie Nagrody Kościelskich, przyznawanej przez jedną z najstarszych polskich instytucji kulturalnych, która miała swój początek w tradycjach mecenatu artystycznego znanego wielkopolskiego rodu.
C

Cieszy fakt, że Nagroda, uznawana za jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień dla młodych twórców, właśnie w Wielkopolsce trafia do rąk laureata. To ważne wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Miłosławia i powiatu wrzesińskiego, ale także dla miłośników literatury z całego regionu.
Okazją do spotkania twórców i czytelników będzie nie tylko sama uroczystość wręczenia nagrody, lecz także towarzyszący jej festiwal literacki. Koncerty, warsztaty oraz dyskusje z udziałem poetów, pisarzy i krytyków, będące formą promowania polskiej literatury współczesnej, a także przypominania dawnych laureatów Nagrody Kościelskich – w tym roku Edwarda Stachury – będą z pewnością znakomitą okazją do wymiany myśli pomiędzy artystami słowa a czytelnikami.
Samorząd Województwa Wielkopolskiego, pośród wielu wydarzeń zakorzenionych w tradycji regionu i promujących czytelnictwo, wspiera organizację wręczenia Nagrody Kościelskich. Warto przy okazji podkreślić, że wśród jej laureatów znalazło się wielu pisarzy silnie związanych z Wielkopolską, takich jak Stanisław Barańczak. Tym serdeczniej zachęcam Państwa do lektury okolicznościowego dodatku w „Tygodniku Powszechnym”.

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]