Reklama

Z czym kojarzy się nam Nagroda Kościelskich?

Z czym kojarzy się nam Nagroda Kościelskich?

07.10.2014
Czyta się kilka minut
Dionizy Jaśniewicz, Starosta Wrzesiński: Z solidną tradycją, największymi nazwiskami pisarzy, tłumaczy i badaczy, z dobrą literaturą – ale także – mam nadzieję – z Miłosławiem w powiecie wrzesińskim. To ostatnie skojarzenie jest dla mnie szczególnie ważne.
1

11 października właśnie u nas wyróżnienie odbierze Krzysztof Siwczyk, który dołączy do galerii miłosławskich laureatów – bo mamy ich na koncie już kilku. Organizatorami tegorocznego wydarzenia są Starostwo Powiatowe we Wrześni, Gmina Miłosław wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i Fundacją im. Kościelskich w Genewie. Uroczystość wręczenia Nagrody wspiera finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kto oprócz Krzysztofa Siwczyka pojawi się w Miłosławiu? Andrzej Seweryn, Ania Dąbrowska, Kaja Malanowska, Andrzej Franaszek – by wymienić kilka pierwszych z brzegu nazwisk. Bo miłosławscy „Kościelscy” to nie tylko spotkania i rozmowy poświęcone słowu pisanemu – to także koncerty, doskonałe interpretacje aktorskie, warsztaty edukacyjne, słowem: wielowątkowe wydarzenie kulturalne, w którym biorą udział goście z Polski i lokalna publiczność.
Kiedyś Nagroda Kościelskich pozwalała rozwijać się polskiej literaturze mimo reżimowych ograniczeń. Dzisiaj, dzięki temu, że gości w tak „niszowych” miejscach jak Miłosław, sprzyja kulturowemu rozproszeniu, uwalnia życie literackie zagrożone reżimem unifikacji i centralizacji.
Zapraszamy Państwa do Miłosławia i powiatu wrzesińskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]