Reklama

Wstęp

Wstęp

17.07.2012
Czyta się kilka minut
„Panie / dziękuję Ci że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny”
Na zdjęciu: uczestniczki Brave Festival w paradzie wiodącej ulicami Wrocławia Okładka dodatku "Brave Festival", "TP" 30/2012

– pisał przed laty Zbigniew Herbert. Dziś coraz częściej zdaje się nam, iż żyjemy w świecie ujednoliconym, zbudowanym przez globalne marki i kapitalistyczną ekonomię; nawet podróże nie zmieniają wiele: jedziemy wszak do miejsc, które dzięki telewizji, internetowi, na pewien sposób już widzieliśmy.

A przecież, jeśli zboczyć z najbardziej uczęszczanej drogi, okaże się, że znamy tylko naskórek, pod którym trwa bogactwo różnorodności – kultur, języków, zwyczajów. Bogactwo zagrożone, ginące na naszych oczach. Twórcy Brave Festival mają odwagę i determinację, by przynajmniej próbować pomóc im przetrwać. A także walczyć o prawa dzieci, zgromadzić w tym roku 110 tys. złotych dla działającej w Tybecie humanitarnej organizacji ROKPA, sprowadzić do Wrocławia kilkadziesiąt „brave kids”, którzy poznawali swoje światy, przygotowując finałowe przedstawienie; poryw radości i wzruszenia także dla widzów.

Prezentując nasz dodatek o Brave Festival, dziękujemy jego twórcom i życzymy im, by jak najdłużej mieli tę siłę. Tę odwagę.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Ur. 1971 r. Krytyk literacki, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, sekretarz Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, wieloletni redaktor „Tygodnika...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]