Reklama

Wstęp

Wstęp

17.07.2012
Czyta się kilka minut
„Panie / dziękuję Ci że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny”
Na zdjęciu: uczestniczki Brave Festival w paradzie wiodącej ulicami Wrocławia Okładka dodatku "Brave Festival", "TP" 30/2012

– pisał przed laty Zbigniew Herbert. Dziś coraz częściej zdaje się nam, iż żyjemy w świecie ujednoliconym, zbudowanym przez globalne marki i kapitalistyczną ekonomię; nawet podróże nie zmieniają wiele: jedziemy wszak do miejsc, które dzięki telewizji, internetowi, na pewien sposób już widzieliśmy.

A przecież, jeśli zboczyć z najbardziej uczęszczanej drogi, okaże się, że znamy tylko naskórek, pod którym trwa bogactwo różnorodności – kultur, języków, zwyczajów. Bogactwo zagrożone, ginące na naszych oczach. Twórcy Brave Festival mają odwagę i determinację, by przynajmniej próbować pomóc im przetrwać. A także walczyć o prawa dzieci, zgromadzić w tym roku 110 tys. złotych dla działającej w Tybecie humanitarnej organizacji ROKPA, sprowadzić do Wrocławia kilkadziesiąt „brave kids”, którzy poznawali swoje światy, przygotowując finałowe przedstawienie; poryw radości i wzruszenia także dla widzów.

Prezentując nasz dodatek o Brave Festival, dziękujemy jego twórcom i życzymy im, by jak najdłużej mieli tę siłę. Tę odwagę.

Autor artykułu

Ur. 1971 r. Krytyk literacki, pracownik Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, sekretarz Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta, wieloletni redaktor „Tygodnika...

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]