Reklama

Wstęp

Wstęp

14.05.2018
Czyta się kilka minut
M

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to zawsze czas wyjątkowy – celebrujemy wtedy bogactwo kulturowe Małopolski, a lokalna historia splata się ze współczesnością. To także czas fascynujących podróży, opowieści i spotkań.

W tym roku Dni Dziedzictwa odbędą się już po raz dwudziesty. Dla wszystkich Małopolan oraz osób odwiedzających nasz region będzie to również doskonała okazja do świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Podczas wydarzenia – które w tym roku odbywa się pod hasłem „Wolność krzepi” – opowiemy także o ciężkiej pracy nad zjednoczeniem ziem po I wojnie światowej,
ale też o ogromnym entuzjazmie Polaków dla budowania wolnego, nowoczesnego państwa.

W Krakowie, Płazie, Racławicach, Tarnowie--Mościcach, Wierzchosławicach i Zbylitowskiej Górze zaprezentujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowych Dni Dziedzictwa aż 11 zabytków związanych z międzywojenną Małopolską i pokrzepimy się wspomnieniami zarówno o tych znanych, jak i nieco zapomnianych postaciach, które na stałe wpisały się w dzieje II Rzeczypospolitej.

Serdecznie zapraszam do wyruszenia w podróż w czasie po międzywojennej Małopolsce! Życzę Państwu wielu wrażeń i mam nadzieję, że jubileuszowe Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego przyczynią się do poznania bogactwa i różnorodności naszego regionu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]