Reklama

Wolontariat na zakręcie

Wolontariat na zakręcie

14.09.2011
Czyta się kilka minut
Animowany przez sektor pozarządowy, pozostaje jednym z najlepszych wskaźników rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i jego najbardziej pożądanych współcześnie cech: zaangażowania, innowacyjności oraz zdolności do akumulacji i przetwarzania idei.
W

Wolontariat i jego szkoła odciskają niezatarte piętno na obliczu wspólnoty - wiedzą o tym mieszkańcy państw Europy Zachodniej, w której tradycja pracy ochotniczej na rzecz innych jest zakorzeniona od dekad.

Nasz dodatek specjalny podsumowuje pierwsze dwie dekady wolontariatu w wolnej Polsce. Jego autorzy apelują o sformułowanie nowych propozycji działania wobec wyzwań, które staną przed Polską w drugiej dekadzie XXI w., oraz ukazują wolontariat jako mechanizm pracy zarówno dla innych, jak również nad samym sobą.

Po 20 latach wolontariatu w warunkach demokracji czas bowiem na "nowe otwarcie".

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]