Reklama

Wolontariat na zakręcie

Wolontariat na zakręcie

14.09.2011
Czyta się kilka minut
Animowany przez sektor pozarządowy, pozostaje jednym z najlepszych wskaźników rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i jego najbardziej pożądanych współcześnie cech: zaangażowania, innowacyjności oraz zdolności do akumulacji i przetwarzania idei.
W

Wolontariat i jego szkoła odciskają niezatarte piętno na obliczu wspólnoty - wiedzą o tym mieszkańcy państw Europy Zachodniej, w której tradycja pracy ochotniczej na rzecz innych jest zakorzeniona od dekad.

Nasz dodatek specjalny podsumowuje pierwsze dwie dekady wolontariatu w wolnej Polsce. Jego autorzy apelują o sformułowanie nowych propozycji działania wobec wyzwań, które staną przed Polską w drugiej dekadzie XXI w., oraz ukazują wolontariat jako mechanizm pracy zarówno dla innych, jak również nad samym sobą.

Po 20 latach wolontariatu w warunkach demokracji czas bowiem na "nowe otwarcie".

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]