Reklama

Wolne słonie

Wolne słonie

15.06.2020
Czyta się kilka minut
LILLIAN SUWANRUMPHA / AFP / EAST NEWS
P

Paraliż przemysłu turystycznego, który w Tajlandii odpowiada za aż 17 proc. PKB, zmusił tamtejszych hodowców słoni do wypuszczenia około tysiąca oswojonych zwierząt do lasów. Dla słoni, które do tej pory zarabiały na swoich właścicieli w parkach rozrywki lub jako środek transportu podczas wycieczek po dżungli, w bieżącym, martwym sezonie turystycznym zabrakło pracy i właściciele nie są w stanie ich wyżywić. Władze obawiają się z kolei, że przyzwyczajone do ludzi zwierzęta mogą w przyszłości nadal szukać pożywienia w pobliżu ludzkich osad i stanowić zagrożenie dla mieszkańców. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]