Reklama

Ładowanie...

Włosi wybrali populizm

Włosi wybrali populizm

05.03.2018
Czyta się kilka minut
Pierwszy wynik w wyborach osiągnął Ruch Pięciu Gwiazd, który jednak raczej nie zdoła zebrać większości w parlamencie.
RICCARDO ANTIMIANI / EPA / PAP
M

Misję stworzenia rządu otrzyma pewnie koalicja centroprawicy; a główną rolę odegra w niej Liga Północna, ugrupowanie antyunijne, antyimigranckie i ustępliwe wobec interesów Rosji. Na zdjęciu: lokal wyborczy w Rzymie, 4 marca 2018 r.©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]