WIEŚCI Z KLUBÓW „TP”

Zaproszenia

10.03.2014

Czyta się kilka minut

„Czarne (wciąż) jest czarne”

5 marca 2014 r. minęła dziesiąta rocznica śmierci ks. Stanisława Musiała SJ i to właśnie Jemu poświęcimy marcowe spotkanie Berlińskiego Klubu „Tygodnika Powszechnego”. Przypomnimy sobie kilka faktów z biografii ks. Musiała, zastanowimy się nad Jego miejscem w Kościele katolickim w Polsce oraz nad rolą, jaką odegrał w dialogu chrześcijańsko-żydowskim. Przede wszystkim jednak pochylimy się nad Jego tekstami, które ukazywały się na łamach „Tygodnika Powszechnego”. Jednym z nich będzie nagrodzony Grand Pressem, kluczowy dla zrozumienia sylwetki ks. Musiała, tekst „Czarne jest czarne” z 1997 r., poświęcony grzechowi antysemityzmu.

Zapraszamy serdecznie w środę 12 marca na godzinę 19.00. Więcej informacji o spotkaniu na stronie www.KlubTygodnika.pl/Berlin.


Trudne tematy w Lędzinach

Kwestie historyczne, ważne i zarazem trudne dla społeczności Górnego Śląska, poruszone zostaną podczas najbliższego spotkania Klubu „Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim. Zapraszamy w piątek 14 marca na godz. 18.00 do sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lędzinach przy ul. Lędzińskiej 86 na prelekcję pt. „Mieszkańcy Lędzin i powiatu pszczyńskiego w armii kajzera i w Wehrmachcie. Zapomniana historia”, którą wygłosi prof. Ryszard Kaczmarek, historyk z Uniwersytetu Śląskiego. Więcej o spotkaniu i działalności klubu na stronie www.KlubTygodnika.pl/Ledziny.


E-rekolekcje z bp. Grzegorzem Rysiem

Klub „Tygodnika Powszechnego” w London zaprasza na „E-rekolekcje z biskupem Rysiem” ilustrowane jego nagranymi na wideo homiliami i cytatami z jego publikacji. Odbędą się one w sobotę 15 marca o godz. 18.15 w sali parafialnej kościoła Matki Bożej Częstochowskiej po Mszy Świętej odprawionej w intencji zmarłych redaktorów, autorów i przyjaciół „Tygodnika”, która rozpocznie się o godz. 17.00. Błogosławieństwo samego bp. Rysia dla nas już czeka nadesłane e-mailem. Dodatkowe informacje znaleźć można na stronie www.KlubTygodnika.pl/London.


Nauka – ideologia – wiara. O niebezpieczeństwach ideologii dzisiaj

Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie z ojcem Maciejem Ziębą OP. Po prelekcji rozpocznie się dyskusja, w której udział wezmą: prof. Bogdan de Barbaro (prowadzenie), dr Joanna Barcik, prof. Karol Tarnowski.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w niedzielę 23 marca w Sali Konferencyjnej Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29).

Jednocześnie informujemy, że w czwartek 20 marca o godz. 17.00 o. Maciej Zięba wygłosi wykład pt. „Co zostało z pontyfikatu Jana Pawła II” w Centrum Jana Pawła II w Krakowie na ul. Kanoniczej 18. www.KlubTygodnika.pl/Krakow.


O Klubach

Więcej informacji na temat powyższych spotkań oraz działalności Klubów „TP” znaleźć można na stronie internetowej www.KlubTygodnika.pl.

Zapraszamy do lektury naszych stałych rubryk, m.in. pięćdziesiątego już odcinka „Tu i teraz” Józefy Hennelowej, cotygodniowego „Ewangeliarza niedzielnego” czy rubryki kulturalnej „Echopowiem”.

Dziękujemy, że nas czytasz!

Wykupienie dostępu pozwoli Ci czytać artykuły wysokiej jakości i wspierać niezależne dziennikarstwo w wymagających dla wydawców czasach. Rośnij z nami! Pełna oferta →

Dostęp 10/10

 • 10 dni dostępu - poznaj nas
 • Natychmiastowy dostęp
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
10,00 zł

Dostęp kwartalny

Kwartalny dostęp do TygodnikPowszechny.pl
 • Natychmiastowy dostęp
 • 92 dni dostępu = aż 13 numerów Tygodnika
 • Ogromne archiwum
 • Zapamiętaj i czytaj później
 • Autorskie newslettery premium
 • Także w formatach PDF, EPUB i MOBI
89,90 zł
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]

Artykuł pochodzi z numeru TP 11/2014