Reklama

Wielkie święto kultury

Wielkie święto kultury

07.12.2015
Czyta się kilka minut
Liczymy, że w wielkim święcie kultury, jakim będą obchody ESK Wrocław 2016, uczestniczyć będą nie tylko wrocławianie, ale i dziesiątki tysięcy naszych gości z kraju oraz całego kontynentu.
Od lewej: Jarosław Fret i Krzysztof Maj Fot. Tomasz Woźny / ESK x 2
T

To wielka szansa dla Wrocławia, by zaprezentować Europejczykom jego wyjątkowość, pokazać Dolny Śląsk i Polskę jako miejsca, w których dzieje się tak wiele niezwykłych, unikatowych rzeczy.

Wrocław, miasto Grotowskiego, kocha teatr, dlatego tak zależało nam, aby być w 2016 r. organizatorem Olimpiady Teatralnej – światowego festiwalu festiwali, który po raz pierwszy zagości w Polsce. Przez kilka tygodni będziemy mieli okazję zobaczenia spektakli i najwybitniejszych na świecie osobowości teatru. W przyszłym roku Wrocław stanie się także Światową Stolicą Książki UNESCO, będzie gościł Europejskie Nagrody Filmowe, hucznie obchodził Dni Jazzu, podobnie będzie ze sztukami wizualnymi, muzyką rockową, klasyczną i... długo by wymieniać. W 2016 roku po prostu trzeba zawitać do Wrocławia.

Zapraszamy! ©

Krzysztof Maj, Dyrektor Generalny ESK Wrocław 2016
Jarosław Fret, Przewodniczący Rady Kuratorów ESK Wrocław 2016, Kurator ds. Teatru ESK Wrocław 2016

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]