Reklama

Wejść w mrok wiary

Wejść w mrok wiary

15.10.2018
Czyta się kilka minut
Świeccy i młodzież zakonna mają wzniosłe, ale nieżyciowe pojęcie o kontemplacji – uważa s. Małgorzata Borkowska.
C

Cały sens i radość naszej służby polegają na tym, abyśmy Bogu siebie ofiarowali w mroku wiary, a nie w blasku widzenia” – mówiła do przełożonych polskich zakonów, odnosząc się do Listu do Hebrajczyków „Wytrwał, jakby widział Niewidzialnego”. Jej zdaniem życie kontemplacyjne zaczyna się tam, gdzie kończy się „żądanie widzenia” i poszukiwanie wzniosłych uczuć w modlitwie. Benedyktynka z Żarnowca wystąpiła na konferencji obradującej w Krakowie pod hasłem „Jeśli nie płoniemy, nie zapalamy”. Jej organizator, prowincjał augustianów o. Wiesław Dawidowski uważa, że zakony przechodzą kryzys, który jest wezwaniem, by wrócić do pasji dla Ewangelii. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]