Reklama

Węgry skrytykowane przez PE

Węgry skrytykowane przez PE

12.07.2021
Czyta się kilka minut
MARTON MONUS / REUTERS / FORUM
S

Są wbrew wartościom, zasadom i prawu – uznała większość posłów Parlamentu Europejskiego, krytykując węgierskie przepisy zakazujące przedstawiania homoseksualizmu i transseksualizmu osobom niepełnoletnim (tj. w praktyce zakazujące mówienia o tym w szkołach i mediach). Weszły one w życie w minionym tygodniu, formalnie jako część regulacji zaostrzającej walkę z pedofilią – i prócz samej dyskryminacji właśnie to jest powodem krytyki. Posłowie do Parlamentu Europejskiego domagają się obcięcia środków unijnych rządowi Viktora Orbána; grozi mu też sprawa w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości. Na zdjęciu: tęczowy balon ustawiony przed parlamentem w Budapeszcie przez organizacje pozarządowe sprzeciwiające się dyskryminującym przepisom, 8 lipca 2021 r. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]