Reklama

Watykan przeciw tzw. terapiom konwersyjnym

Watykan przeciw tzw. terapiom konwersyjnym

19.07.2021
Czyta się kilka minut
Nota Kongregacji jest pierwszym tak jasnym i zdecydowanym odcięciem się Watykanu od terapii konwersyjnych.
S

Stolica Apostolska dystansuje się od praktyki „leczenia z homoseksualizmu” (tzw. terapii konwersyjnej bądź reparatywnej), którą uznaje za „błędną co do metody i celów” – pisze tygodnik katolicki „Vida Nueva”, powołując się na notatkę watykańskiej Kongregacji ds. Duchowieństwa przekazaną hiszpańskim biskupom.

Kongregacja zabroniła biskupom i księżom wspierania i promowania stowarzyszenia Verdad y Libertad, które prowadzi „terapię” osób homoseksualnych. Stowarzyszenie to działało w seminariach duchownych, zakonach, ruchach katolickich i parafiach, rekrutując chętnych na „wyleczenie” z homoseksualizmu. Korzystało z pomocy spowiedników, kierowników duchowych i psychologów. Ale już od 2019 r. do Watykanu docierały informacje o szkodach psychicznych, jakich doznawały osoby poddawane „terapii”.

Nota Kongregacji jest pierwszym tak jasnym i zdecydowanym odcięciem się Watykanu od terapii konwersyjnych, wspieranych przez wielu duchownych. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Dziennikarz i fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Absolwent teatrologii UJ, studiował też historię i kulturę Włoch w ramach stypendium przyznanego przez konsorcjum ICoN zrzeszające kilka...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]