Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

25.09.2016
Czyta się kilka minut
1 – 7 X
W

W głowie się nie mieści
Animowany, reż. Pete Docter, Ronnie Del Carmen, USA 2015, HBO, sobota 1 X, 7.40, 18.35
Konsultując się z uznanymi psychologami i opierając się na własnych doświadczeniach z dorastającymi dziećmi, twórcy filmu opowiedzieli o tym, w jaki sposób działają podstawowe emocje. Batalia między nimi toczy się w głowie 11-letniej dziewczynki, która nie może się odnaleźć po przeprowadzce do innego miasta. Film nagrodzony Oscarem i Złotym Globem.

Demon
Horror, reż. Marcin Wrona, Polska 2015, Canal+, sobota 1 X, 22.30
Zmarły przed rokiem reżyser w swoim ostatnim filmie przywołuje motyw żydowskiego dybuka i polskiego wesela, by opowiedzieć o dręczących nas demonach. Wyobraźnia romantyczna, kulturowe aluzje i satyra na współczesność składają się w niepokojącą całość, wymykającą się gatunkowej...

1780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]