Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

20.06.2016
Czyta się kilka minut
25 czerwca – 5 lipca
D

David Gilmour
Koncert, Polska 2016, TVP2, sobota 25 VI, 21.45
Występ wokalisty i gitarzysty grupy Pink Floyd odbędzie się na wrocławskim placu Wolności jako jedno z wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Muzykowi towarzyszyć będzie Leszek Możdżer i dyrygujący orkiestrą Zbigniew Preisner. Koncert zapoczątkuje trasę promującą nową płytę Gilmoura „Rattle That Lock”.

Paco de Lucía: Bóg gitary
Dokumentalny, reż. Curro Sánchez Varela, Hiszpania 2014, Planete, sobota 25 VI, 22.00
30-letni syn andaluzyjskiego wirtuoza nakręcił film o sławnym ojcu, który zmarł niedługo przed ukończeniem dokumentu. De Lucía opowiada w nim o trwającej sześć dekad przygodzie z flamenco, udostępniając nieznane dotychczas materiały archiwalne. Scenarzystką i producentką filmu była córka gitarzysty.

Intruz
Dramat, reż. Magnus von Horn, Polska/Francja/Szwecja 2015, Cinemax, niedziela 26 VI, 20.00, poniedziałek 27 VI, 12.00, Cinemax 2, 27 VI, 20.00, wtorek 28 VI, 12.00
Wychowywany przez ojca nastolatek wychodzi z poprawczaka, gdzie odbywał karę za zabójstwo koleżanki. Po powrocie do domu rodzinnego doświadcza wrogości ze strony sąsiadów i znajomych. Ciekawy debiut urodzonego w Szwecji polskiego twórcy nagrodzony został w Gdyni za reżyserię, scenariusz i montaż.

Mad Max: Na drodze gniewu
Film akcji, reż. George Miller, Australia/USA 2015, HBO, niedziela 26 VI, 20.10, środa 29 VI, 20.10
Czwarta część przygód samotnego superbohatera z Tomem Hardym w roli tytułowej to dwie godziny czystego żywiołu kina. Tym razem wbijające w fotel widowisko, nagrodzone aż sześcioma Oscarami, składa ukłon współczesnemu feminizmowi. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]