Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

13.06.2016
Czyta się kilka minut
18 – 24 VI
T

Tristan i Izolda
Reportaż, Polska 2016, TVP Kultura, sobota 18 VI, 15.05
We wrześniu dramat muzyczny Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego otworzy sezon w nowojorskiej MET. Na deskach Teatru Wielkiego, który jest koproducentem spektaklu, można go było zobaczyć już 12 czerwca. Dyrygował Stefan Soltesz, scenografię stworzył Boris Kudlička, a w rolach głównych wystąpili Jay Hunter Morris i Melanie Diener.

Ex machina
Science fiction, reż. Alex Garland, Wielka Brytania 2015, Canal+, niedziela 19 VI, 17.35
Film zdobył Oscara za najlepsze efekty specjalne, choć nie ma w sobie nic z widowiskowej superprodukcji. Młody programista w odciętym od świata laboratorium testuje możliwości sztucznej inteligencji wcielonej w postać atrakcyjnej młodej kobiety. Rasowy thriller stawiający ważne pytania.

Daft Punk bez maski
Dokumentalny, reż. Hervé-Martin Delpierre, Francja 2015, Canal+, wtorek 21 VI, 21.00
Z pomocą m.in. Pharrella Williamsa, Giorgia Morodera czy reżysera Michela Gondry’ego twórcy dokumentu próbują rozgryźć fenomen francuskiego duetu, który jest żywą legendą muzyki elektronicznej. Śledzą karierę Daft Punk od ich początków w latach 90., a zarazem – wbrew tytułowi – nie odsłaniają do końca ich tajemnicy.

Joanna
Dramat, reż. Feliks Falk, Polska 2010, TVP1, wtorek 21 VI, 23.25
Nagrodzony w Gdyni za reżyserię i scenariusz ostatni jak dotąd film Falka zabiera nas do okupowanego Krakowa. Młoda kobieta, której mąż walczy na froncie, ukrywa w swoim mieszkaniu żydowską dziewczynkę, przez co nie tylko ryzykuje swoim życiem, ale skazuje się na samotność i upokorzenie. W roli tytułowej Urszula Grabowska.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]