Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

30.05.2016
Czyta się kilka minut
4 – 10 VI
P

Pan Tadeusz
Adaptacja, reż. Ryszard Ordyński, Polska 1928, TVP Kultura, sobota 4 VI, 20.30
Zrekonstruowana cyfrowo wersja niemego filmu, który zaginął podczas II wojny światowej, obejmuje około 120 minut (całość trwała ponad trzy godziny). Film Ordyńskiego był jedną z największych produkcji polskiego międzywojnia. Scenariusz do niej napisali Andrzej Strug i Ferdynand Goetel.

#chicagoGirl
Dokumentalny, reż. Joe Piscatella, Syria/USA 2013, Planete, niedziela 5 VI, 23.00
„Facebookowa rewolucja” – brzmi podtytuł dokumentu, którego bohaterką jest nastolatka z przedmieść Chicago wspierająca za pomocą mediów społecznościowych syryjskie powstanie przeciwko Baszarowi al-Asadowi. Film stawia pytania o realny wymiar wirtualnego zaangażowania.

Amerykański splendor
Komedia, reż. Shari Springer Berman, Robert Pulcini, USA 2003, Cinemax, poniedziałek 6 VI, 18.20, wtorek 7 VI, 9.05, Cinemax 2, 7 VI, 18.20, środa 8 VI, 9.05
Paul Giamatti wciela się w postać Harveya Pekara – amerykańskiego twórcy komiksów, w których zdołał uchwycić klimat codziennego życia w USA. Łącząc fabułę z animacją i dokumentem, nagradzany film reżyserskiego duetu pokazuje drogę, jaką przeszedł zwykły urzędnik, zanim stał się uznanym kronikarzem rzeczywistości.

Anatomia startupu
Dokumentalny, reż. Aleksander Dembski, Polska 2016, TVP2, wtorek 7 VI, 22.50
Reklamowany jako pierwszy polski film o środowisku startupowym, pokazuje, kim są ludzie osiągający sukces w tej dziedzinie. Dokument przygląda się pięciorgu młodym Polakom, którzy postanowili zrealizować swoje marzenia i zamiast szukać ciepłych posad, zajęli się tworzeniem prototypów firm.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]