Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

16.05.2016
Czyta się kilka minut
21 – 27 V
S

Sicario
Sensacyjny, reż. Denis Villeneuve, USA 2015, Canal+, sobota 21 V, 21.00
Twórca „Pogorzeliska” opowiada o bezwzględnej walce z meksykańskimi kartelami narkotykowymi. Oczami młodej agentki CIA oglądamy sceny iście dantejskie oraz świat, w którym coraz trudniej rozdzielić prawo od bezprawia. W rolach głównych Emily Blunt, Josh Brolin, Benicio Del Toro.

Wyznania nastolatki
Dramat, reż. Marielle Heller, USA 2015, Cinemax, sobota 21 V, 21.00, niedziela 22 V, 13.10, wtorek 24 V, 20.00, środa 25 V, 11.40, Cinemax 2, 22 V, 21.00, 23 V, 13.10, 25 V, 20.00, 26 V, 11.40
Znakomita rola Bel Powley to jeden z wielu atutów debiutanckiego filmu Heller. Na tle typowych opowieści o młodzieży czy dla młodzieży wyróżnia się przede wszystkim szczerością. W oparciu o powieść graficzną Phoebe Gloeckner film przygląda się burzliwemu dojrzewaniu pewnej utalentowanej nastolatki z San Francisco lat 70.

Imigranci
Dramat, reż. Jacques Audiard, Francja 2015, Canal+, niedziela 22 V, 22.00
Nagrodzony przed rokiem Złotą Palmą w Cannes film reżysera „Proroka” w oryginalny sposób mierzy się z problemem uchodźców. Bohaterem jest były bojownik Tamilskich Tygrysów, który dociera do Francji z podrobionymi papierami, w towarzystwie fałszywej rodziny. Walka o godne przetrwanie na paryskich przedmieściach budzi w nim dawne demony.

Alisa w krainie wojny
Dokumentalny, reż. Alisa Kowalenko, Liubow Durakowa, Polska 2015, TVP2, wtorek 24 V, 22.55
Tytułowa bohaterka jest studentką kijowskiej szkoły filmowej i od wybuchu rewolucji na Majdanie rejestruje wydarzenia w swoim kraju. Efektem jest świeże spojrzenie na ukraińską wojnę, a zarazem portret młodej, nieustraszonej kobiety, której nawet pobyt w niewoli u separatystów nie jest w stanie powstrzymać przed dokumentowaniem tego, co się dzieje.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]