Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

09.05.2016
Czyta się kilka minut
14 – 20 maja
S

Sekrety morza
Animowany, reż. Tomm Moore, Luksemburg/Irlandia/Francja/ /Dania/Belgia 2014, Canal+ Family, niedziela 15 V, 18.30
Twórca „Sekretu księgi z Kells” powraca do celtyckich legend, by opowiedzieć jeszcze jedną terapeutyczną bajkę, tym razem pomagającą najmłodszym radzić sobie ze stratą bliskich. Klasyczne techniki animacyjne, czerpiące z rozmaitych nurtów sztuki, oraz inspiracje tradycyjną muzyką irlandzką czynią z „Sekretów morza” prawdziwą perełkę na tle współczesnych animacji dla dzieci.

Slow West
Western, reż. John Maclean, Nowa Zelandia/Wielka Brytania 2015, HBO, niedziela 15 V, 20.10
Zwycięzca ubiegłorocznego festiwalu w Sundance w wyrafinowany sposób odświeża westernowy gatunek. Bohaterem debiutu Macleana jest nastoletni Szkot, który wyrusza na Dziki Zachód w poszukiwaniu ukochanej. Pomaga mu w tym wyjęty spod prawa charyzmatyczny rewolwerowiec, zagrany przez Michaela Fassbendera.

Tajemnice Bridgend
Dramat, reż. Jeppe Rønde, Dania 2015, Cinemax, niedziela 15 V, 23.20, Cinemax2, poniedziałek 16 V, 23.20
Zainspirowany faktami film o tajemniczej fali samobójstw wśród nastolatków przenosi nas do współczesnego walijskiego miasteczka, w którym w ciągu pięciu lat odnotowano aż 79 tego typu zgonów. Duński reżyser, znany jako twórca dokumentu „Swenkowie”, odtwarza atmosferę tamtych wydarzeń.

Świat według Stephena Hawkinga
Serial dokumentalny, National Geographic Channel, odc. 1 wtorek 17 V, 22.00
Sławny fizyk teoretyczny w swojej sześcioodcinkowej serii stara się uprzystępnić zwykłym ludziom teorie naukowe. Skąd się wzięło życie na Ziemi? Co jest jego sensem? Jak powstał Wszechświat? W pierwszym odcinku zatytułowanym „Gdzie jesteśmy?” uczestnicy programu spróbują określić, w jakim punkcie Kosmosu znajduje się człowiek.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]