Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

17.04.2016
Czyta się kilka minut
23 – 29 IV
B

Burza
Teatr TV, reż. Krzysztof Warlikowski, Polska 2008, TVP Kultura, niedziela 24 IV, 20.30
W ramach „Niedzieli z twórczością Williama Szekspira” zobaczymy głośny spektakl stołecznego Teatru Rozmaitości z Adamem Ferencym, Magdaleną Cielecką i Stanisławą Celińską w rolach głównych, zrealizowany dla telewizji przez Kasię Adamik. W swojej inscenizacji Warlikowski zrezygnował z baśniowego odczytania „Burzy” na rzecz perspektywy katastroficznej.

Książę
Biograficzny, reż. Karol Radziszewski. Polska 2014, Ale kino+, poniedziałek 25 IV, 22.00
Młody artysta wizualny opowiada o Teatrze Laboratorium w niekonwencjonalny sposób. Sięgając po inscenizowany dokument, konfrontuje nas z legendą Jerzego Grotowskiego, pokazuje prywatne życie związanych z nim aktorów, pyta o miejsce kobiet w wykreowanym przez mistrza świecie...

1770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]