Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

02.08.2015
Czyta się kilka minut
8 – 14 VIII
P

Powrót skrzypiec
Dokumentalny, reż. Haim Hecht, Izrael 2012, TVP Kultura, sobota 8 VIII, 12.30
W jaki sposób skrzypce Stradivariusa należące niegdyś do Bronisława Hubermana trafiły w ręce współczesnego skrzypka Joshui Bella i zabrzmiały na scenie Filharmonii Częstochowskiej, w miejscu dawnej synagogi? Za tym wszystkim kryje się postać filantropa Zygmunta Rolata.

Słowik
Dramat, reż. Elliott Lester, USA 2014, Cinemax, sobota 8 VIII, 20.30, wtorek 11 VIII, 20.30, Cinemax2, niedziela 9 VIII, 20.30, środa 12 VIII, 20.30
To przede wszystkim aktorski popis Davida Oyelowo, który dał się poznać jako odtwórca roli Martina Luthera Kinga w filmie „Selma”. W telewizyjnym monodramie wyprodukowanym przez HBO wciela się w postać wojennego weterana, który samotnie zmaga się z traumą.

Klub Jimmy’ego...

1739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]