Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

20.04.2015
Czyta się kilka minut
25 kwietnia – 1 maja
W

Walizka
Teatr TV, reż. Wawrzyniec Kostrzewski, Polska 2015, TVP2, niedziela 26 IV, 22.55
Sztuka napisana przez Małgorzatę Sikorską-Miszczuk opowiada o człowieku, który odkrywa, że jego nieobecny od zawsze ojciec zginął w Auschwitz. Co ciekawe, problem Zagłady, tożsamości i pamięci potraktowany tu został z dużą dawką groteskowego humoru. Występują m.in. Adam Ferency, Krzysztof Globisz, Marta Król i Halina Łabonarska.
Napój miłosny
Opera, reż. Bartlett Sher, USA 2014, TVP Kultura, wtorek 28 IV, 20.30
Przedstawienie nowojorskiej Metropolitan Opera jak zwykle uświetniają gwiazdy: Anna Netrebko, Ambrogio Maestri, Matthew Polenzani i Mariusz Kwiecień. Dzieło Gaetana Donizettiego z 1832 r. według libretta Felice Romaniego to opera komiczna w dwóch aktach inspirowana włoskim folklorem. W inscenizacji Shera...

1768

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]