Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

04.04.2015
Czyta się kilka minut
11 – 17 kwietnia
S

Szwedzkie tango
Dokumentalny, reż. Jerzy Śladkowski, Polska 1999, TVP Kultura, niedziela 12 IV, 22.00

Bohaterem niedzielnych wieczorów w TVP Kultura jest w tym miesiącu Jerzy Śladkowski, uznany polski dokumentalista ze szwedzkim paszportem. Tym razem zobaczymy film o parze szwedzkich emerytów, którzy postanawiają spełnić marzenie życia i ruszają do Buenos Aires, by tam nauczyć się tańczyć tango. W kolejne wieczory „Powrót do Łodzi” (2009) i „Fabryka wódki” (2010).
Czaszka z Katynia
Dokumentalny, reż. Lisbeth Jessen, Dania 2006, TVP1, poniedziałek 13 IV, 21.25

W 2005 r. w kopenhaskim Instytucie Medycyny Sądowej znaleziono czaszkę, którą w 1943 r. przemycił do Danii jeden z członków komisji powołanej przez Niemców do zbadania zbrodni katyńskiej. Wedle zapisków duńskiego patologa czaszka miała należeć do...

1895

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]