Reklama

WARTO ZOBACZYĆ W TV

10.11.2014
Czyta się kilka minut
15 – 21 listopada
P

Program do czytania
Publicystyka, Polska 2014, TVP2, sobota 15 XI, 11.05
Nowy program o książkach skierowany jest do tych, którzy rzadko sięgają po lekturę. Ma na celu popularyzację czytelnictwa poprzez analizę fenomenu książkowych bestsellerów, tajników adaptacji filmowych czy zmian, jakim książka podlega w epoce elektronicznej.
Wałęsa. Człowiek z nadziei
Biograficzny, reż. Andrzej Wajda, Polska 2013, Canal+, sobota 15 XI, 21.00, niedziela 16 XI, 17.45
O ten film spierała się niedawno cała Polska. Czy Wajda oddał sprawiedliwość bohaterowi Solidarności i jego czasom? Jak potraktował scenariusz Janusza Głowackiego? Jak „Wałęsa” przedstawia się na tle wcześniejszych ogniw trylogii, zapoczątkowanej „Człowiekiem z marmuru”? Jedynie co do kreacji Roberta Więckiewicza wszyscy byli zgodni.
...

1771

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]