Reklama

WARTO ZOBACZYĆ W TV

WARTO ZOBACZYĆ W TV

10.11.2014
Czyta się kilka minut
15 – 21 listopada
P

Program do czytania
Publicystyka, Polska 2014, TVP2, sobota 15 XI, 11.05
Nowy program o książkach skierowany jest do tych, którzy rzadko sięgają po lekturę. Ma na celu popularyzację czytelnictwa poprzez analizę fenomenu książkowych bestsellerów, tajników adaptacji filmowych czy zmian, jakim książka podlega w epoce elektronicznej.
Wałęsa. Człowiek z nadziei
Biograficzny, reż. Andrzej Wajda, Polska 2013, Canal+, sobota 15 XI, 21.00, niedziela 16 XI, 17.45
O ten film spierała się niedawno cała Polska. Czy Wajda oddał sprawiedliwość bohaterowi Solidarności i jego czasom? Jak potraktował scenariusz Janusza Głowackiego? Jak „Wałęsa” przedstawia się na tle wcześniejszych ogniw trylogii, zapoczątkowanej „Człowiekiem z marmuru”? Jedynie co do kreacji Roberta Więckiewicza wszyscy byli zgodni.
...

1771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]