Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

06.02.2018
Czyta się kilka minut
10 – 16 lutego
Kadr z filmu " The Square"
T

The Square

Komediodramat, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania 2017, Cineman VOD

Od 9 lutego w internetowej wypożyczalni filmów dostępny jest jeden z najlepszych europejskich tytułów minionego roku. Satyra na świat współczesnej sztuki to tylko pretekst, by opowiedzieć o sytuacji dzisiejszych elit, pozorujących społeczne zaangażowanie, a jednocześnie coraz bardziej oderwanych od realnych problemów.

„Alcione” wg Savalla

Opera, reż. TV François Roussillon, Francja 2017, Mezzo, 10 II, 20.30

Spektakl zarejestrowany na deskach paryskiej Opéra-Comique jest adaptacją jednej z nielicznych oper w dorobku Marina Marais, napisanej w 1706 r. Jordi Savall, od lat zafascynowany jego muzyką (wykonywał ją m.in. w filmie „Wszystkie poranki świata”), tym razem stanął za pulpitem, dyrygując grupą Le Concert des Nations.

Sonita...

1724

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]