Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

06.02.2018
Czyta się kilka minut
10 – 16 lutego
Kadr z filmu " The Square"
T

The Square

Komediodramat, reż. Ruben Östlund, Szwecja/Niemcy/Francja/Dania 2017, Cineman VOD

Od 9 lutego w internetowej wypożyczalni filmów dostępny jest jeden z najlepszych europejskich tytułów minionego roku. Satyra na świat współczesnej sztuki to tylko pretekst, by opowiedzieć o sytuacji dzisiejszych elit, pozorujących społeczne zaangażowanie, a jednocześnie coraz bardziej oderwanych od realnych problemów.

„Alcione” wg Savalla

Opera, reż. TV François Roussillon, Francja 2017, Mezzo, 10 II, 20.30

Spektakl zarejestrowany na deskach paryskiej Opéra-Comique jest adaptacją jednej z nielicznych oper w dorobku Marina Marais, napisanej w 1706 r. Jordi Savall, od lat zafascynowany jego muzyką (wykonywał ją m.in. w filmie „Wszystkie poranki świata”), tym razem stanął za pulpitem, dyrygując grupą Le Concert des Nations.

Sonita...

1724

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]