Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

15.01.2018
Czyta się kilka minut
20–26 I
S

Stacja Fruitvale

Dramat, reż. Ryan Coogler, USA 2013, Ale kino+, 20 I, 18.35

Zanim nakręcił głośny „Creed: Narodziny legendy”, zadebiutował opartą na faktach historią afroamerykańskiego chłopaka, który w Nowy Rok A.D. 2009 został zastrzelony przez policję. Zdarzenie na dworcu kolejowym zarejestrowali kamerą przypadkowi świadkowie. Film Cooglera uhonorowano wieloma nagrodami, m.in. w Cannes i Sundance.

To nie są najlepsze dni mojego życia

Dramat, reż. Szabolcs Hajdu, Węgry 2016, Cinemax, 23 I, 8.55, 16.45

W oparciu o sztukę teatralną inspirowaną własnymi przeżyciami węgierski reżyser przygląda się temu, w jaki sposób emigracja zarobkowa wpływa na relacje rodzinne mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej. W 2016 r. film otrzymał Grand Prix na festiwalu w Karlowych Warach.

Mozaika

Serial, reż. Steven Soderbergh...

1741

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]