Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

23.04.2017
Czyta się kilka minut
29 kwietnia – 12 maja
Z

ZAKŁAD DOŚWIADCZALNY SOLIDARNOŚĆ
Teatr TV, reż. Adam Sajnuk, Polska 2015, TVP2, 30 IV, 23.15
Sztuka Szymona Bogacza zapowiadana jest jako próba zmierzenia się z legendą związku zawodowego na przestrzeni ostatnich 30 lat. Narodziny Solidarności i kluczowe wydarzenia z najnowszej historii Polski przedstawione zostały w formie indywidualnych opowieści. Występują m.in. Edyta Olszówka, Grzegorz Małecki, Dorota Pomykała i Anna Seniuk.

SALOMÉ
Muzyczny, reż. Carlos Saura, Hiszpania 2002, Cinemax, 2 V, 15.10
Kolejny w twórczości hiszpańskiego mistrza film poświęcony sztuce flamenco tym razem wykorzystuje historię biblijną. Opowiada o przygotowaniach do spektaklu baletowego, w którym muzyka i taniec raz jeszcze stają się wyrazem największych namiętności. W rolę Salomé wcieliła się słynna tancerka Aída Gómez....

1682

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]