Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

27.03.2017
Czyta się kilka minut
1 – 7 kwietnia
W

WIEŻOWIEC
Dramat/sf, reż. Ben Wheatley, Wielka Brytania 2015, HBO, 2 IV, 20.10, 3 IV, 1.05, 5 IV, 20.10, 6 IV, 4.00
Film pokazywany w polskich kinach pod oryginalnym tytułem „High-Rise” jest adaptacją powieści J.G. Ballarda – dystopii pisanej z perspektywy lat 70. XX wieku. Bohaterami są mieszkańcy luksusowego londyńskiego wieżowca, w którego hermetyczny świat zaczyna wkradać się przemoc i chaos. W rolach głównych Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Sienna Miller.

AMBASADOR POKOJU

Dokumentalny, reż. Wiesław Dąbrowski, Polska 2016, TVP1, 3 IV, 22.35

W dniu setnych urodzin Edwarda L. Rownego przypomniana zostanie postać amerykańskiego generała o polskich korzeniach. Mieszkający dziś w Waszyngtonie doradca wojskowy pięciu prezydentów USA znany jest także jako działacz polonijny, zaangażowany w zbieranie...

1859

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]