Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

04.04.2022
Czyta się kilka minut
W

Wszystkie nasze strachy

Dramat, reż. Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt, Polska 2021, VoD

Poprzez postać artysty Daniela Rycharskiego (w tej roli Dawid Ogrodnik) film opowiada o tym, jak sztuka, wiara i tęcza mogą zostać wykorzystane, żeby łączyć, a nie dzielić. Bez przerysowań czy uprzedzeń twórcy konfrontują ze sobą różne światy, konteksty społeczne i wrażliwości – z nadzieją, że inna, bardziej otwarta Polska jest możliwa. Zwycięzca festiwalu w Gdyni.

Sukienka

Krótkometrażowy, reż. Tadeusz Łysiak, Polska 2020, Player, Premiery CANAL+

Nie otrzymał spodziewanego Oscara, ale ten skromny studencki film zdecydowanie zasłużył na wszelkie nagrody. Znakomita Anna Dzieduszycka wciela się w postać niskorosłej pokojówki z przydrożnego motelu, która – jak każda kobieta – marzy, planuje i pragnie, ale rzeczywistość okazuje się dla niej...

1845

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]