Reklama

Warto zobaczyć

09.05.2022
Czyta się kilka minut
R

Rozdzielenie

Serial, reż. Ben Stiller, Aoife McArdle, USA 2022, odc. 1-9, Apple TV+

W idealnym świecie ludzka pamięć zostanie rozszczepiona na tę, która dotyczy wyłącznie pracy, i tę, która wiąże się tylko ze sferą prywatną. Zapewni to zwiększenie wydajności i bezwzględną lojalność wobec firmy. Łącząc thriller z s.f., a dramat psychologiczny z komedią absurdu, twórcy konstruują niepokojącą i zarazem bardzo stylową wizję przyszłości. Ale może ona właśnie się wydarza?

Truflarze

Dokumentalny, reż. Michael Dweck, Gregory Kershaw, Grecja/Włochy/USA 2020, VoD

Po takich filmach życie smakuje zdecydowanie lepiej. Opowieść o tradycyjnym zbieraniu trufli przenosi nas do piemonckich lasów i w skromne progi niekonwencjonalnych grzybiarzy. Na przekór snobizmom i wielkiemu biznesowi, z pomocą ukochanych psów, sędziwi bohaterowie kultywują...

1910

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]