Reklama

Warto zobaczyć

25.04.2022
Czyta się kilka minut
Kadr z dramatu "Oskarżony"
O

Oskarżony

Dramat, reż. Yvan Attal, Francja 2021, VoD

Czy Alexandre rzeczywiście dopuścił się gwałtu na znajomej nastolatce? Bez relatywizacji i uproszczeń film pokazuje, jak bardzo komplikuje się dojście do prawdy pod wpływem różnych czynników – obyczajowych, emocjonalnych, klasowych czy religijnych. Batalii sądowej towarzyszy podwójny dramat rodzinny, w którym ścierają się moralne racje i manipulacje.

Pamiętnik Andy’ego Warhola

Serial dokumentalny, reż. Andrew Rossi, USA 2022, odc. 1-6, Netflix

W oparciu o wydane pośmiertnie zapiski z lat 1976-87 dokument próbuje zgłębić postać, która za życia pozostawała bardziej symbolem niż osobą. Wiele tu osobistych szczegółów, jest też kontekst nowojorskiej kultury queerowej w cieniu AIDS. A w tym wszystkim obraz samotnego geniusza i ekscentryka, który pod wieloma względami wyprzedzał...

1885

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]