Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

12.04.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "The Sign Painter Ansis"
E

Echa Katynia

Festiwal filmowy, 15 – 18 IV, www.totalitaryzmy.pl

II Międzynarodowy Festiwal Filmowy o Totalitaryzmach, organizowany przez IPN, pokaże 20 filmów z całego świata. Wśród nich są „Drodzy towarzysze” Andrieja Konczałowskiego, „Zwyczajny kraj” Tomasza Wolskiego czy „Dziennik Diany” Dany Budisavljević. Dostęp bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Liczba miejsc ograniczona.

Shtisel 3

Serial, reż. Alon Zingman, Izrael 2020, Netflix

Kolejny sezon z życia jerozolimskich ultraortodoksów, mówiony po hebrajsku i w jidysz, przynosi nie tylko nowe komplikacje i dylematy natury sercowej, lecz także zmiany obyczajowe. Ich zarzewiem w konserwatywnej społeczności są przede wszystkim kobiety, podejmujące samodzielne decyzje. Ale dają o sobie znać również duchy zmarłych.

Malarka i złodziej

Dokumentalny, reż. Benjamin...

1725

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]