Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

27.10.2013
Czyta się kilka minut
22 – 25 października 2013
K

Kraków Miastem Literatury UNESCO. Tytuł ten otrzymał Kraków po trzech latach starań, stając się siódmym miastem na świecie (obok Edynburga, Melbourne, Iowa City, Dublina, Reykjavíku i Norwich) uznanym za wyjątkowo istotne dla życia literackiego. Warto zaznaczyć, że poparcia Krakowowi udzieliło 150 pisarzy ze świata, w tym m.in. nobliści – Herta Müller, Orhan Pamuk, Mario Vargas Llosa i Wisława Szymborska.

Kopernika Harmonia Sfer. Pod tym tytułem Centrum Kopernika oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ zapraszają na krakowskie obchody 540. rocznicy urodzin i 470. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, które odbędą się 30 października. W programie sesja naukowa (z udziałem m.in. ks. prof. Michała Hellera), wernisaże wystaw Copernicana w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej, Skarbiec Kopernika (Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego...

2660

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]