Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

14.10.2013
Czyta się kilka minut
8 – 14 października
N

Nobel dla Munro. Literacką Nagrodę Nobla otrzymała Alice Munro, wybitna prozaiczka kanadyjska. O jej twórczości, obficie ostatnio tłumaczonej na język polski, piszemy w tym numerze.

Nagroda Księgarzy Niemieckich dla Aleksijewicz. Słynną Pokojową Nagrodę Księgarzy Niemieckich otrzymała w tym roku białoruska pisarka i dziennikarka Swietłana Aleksijewicz, autorka – poświęconych m.in. udziałowi kobiet w II wojnie, radzieckiej interwencji w Afganistanie oraz katastrofie w Czarnobylu – książek „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” (która przyniosła jej w Polsce Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus), „Czarnobylska modlitwa” czy „Ostatni świadkowie. Utwory solowe na głos dziecięcy”.

Nie żyje twórca Marka Piegusa. W wieku 88 lat zmarł Edmund Niziurski, autor takich kultowych książek...

3890

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]