Reklama

Ładowanie...

Per Olov Enquist będzie gościem specjalnym II dnia Festiwalu

18.02.2009
Czyta się kilka minut
CONRAD FESTIVAL I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL LITERATURY IM. JOSEPHA CONRADA KRAKÓW, 3-7 listopada 2009
Per Olov Enquist / fot. Merlijn Doomernik, Hollandse Hoogte, EK Pictures
P

Per Olov Enquist - szwedzki pisarz, laureat blisko 16 nagród literackich - będzie gościem specjalnym drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Festiwal odbędzie się w dniach 3-7 listopada, a organizują go: Miasto Kraków, Fundacja "Tygodnika Powszechnego" i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Drugi dzień Festiwalu upłynie pod hasłem "Życie na miarę literatury". Oprócz Enquista, dwukrotnego laureata nagrody Augusta (najważniejszego szwedzkiego lauru literackiego) gościć będziemy również Agnetę Pleijel (autorkę m.in. wydanej w Polsce powieści "Lord Nevermore", której bohaterami są Stanisław I. Witkiewicz i Bronisław Malinowski), oraz Macieja Zarembę, znakomitego szwedzkiego dziennikarza i mistrza reportażu. Pleijel poprowadzi spotkanie z Enquistem, natomiast Zaremba zaprosi do rozmowy najważniejszych polskich twórców...

7667

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]