Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

24.06.2013
Czyta się kilka minut
18 – 24 czerwca
Z

Zmarł Maciej Malicki. Prozaik i poeta, wieloletni sekretarz redakcji „Literatury na Świecie”, autor m.in. książek „Kawałek wody”, „Saga ludu” czy dziennika „Takie tam”. Zdaniem Roberta Ostaszewskiego, Malicki był „mistrzem subtelnych opowieści autobiograficznych”, „skupiającym uwagę, niczym Miron Białoszewski, na egzystencjalnych drobinach, przedstawiającym coś, co nazwać by można przygodami języka”. Miał 68 lat.

Niemiecka nagroda dla Aleksiejewicz. Swietłana Aleksiejewicz otrzymała Nagrodę Pokojową Księgarzy Niemieckich, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w obszarze języka niemieckiego. Wybitna reportażystka, autorka m.in. książki „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” (która w Polsce dostała nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus), zdaniem jurorów „opisuje świat swoich bliźnich z...

2667

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]