Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

24.06.2013
Czyta się kilka minut
18 – 24 czerwca
Z

Zmarł Maciej Malicki. Prozaik i poeta, wieloletni sekretarz redakcji „Literatury na Świecie”, autor m.in. książek „Kawałek wody”, „Saga ludu” czy dziennika „Takie tam”. Zdaniem Roberta Ostaszewskiego, Malicki był „mistrzem subtelnych opowieści autobiograficznych”, „skupiającym uwagę, niczym Miron Białoszewski, na egzystencjalnych drobinach, przedstawiającym coś, co nazwać by można przygodami języka”. Miał 68 lat.

Niemiecka nagroda dla Aleksiejewicz. Swietłana Aleksiejewicz otrzymała Nagrodę Pokojową Księgarzy Niemieckich, jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień literackich w obszarze języka niemieckiego. Wybitna reportażystka, autorka m.in. książki „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” (która w Polsce dostała nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus), zdaniem jurorów „opisuje świat swoich bliźnich z...

2667

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]