Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

17.06.2013
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca
J

Janion honorowa. Maria Janion otrzymała honorowe obywatelstwo Warszawy. Autorka „Gorączki romantycznej” opublikowała ostatnio m.in. wywiad rzekę „Janion. Transe – traumy – transgresje”, który przeprowadziła z nią Kazimiera Szczuka i o którym pisaliśmy w „TP” nr 5/2013.

„Odra” dla Baumana. Nagrodę miesięcznika „Odra” za rok 2012 otrzymał Zygmunt Bauman, wybitny socjolog i filozof, autor m.in. słynnego pojęcia „płynnej nowoczesności”.

Fiedorczuk nagrodzona. Czerwcową Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej otrzymała Julia Fiedorczuk za tom poetycki „Tuż-tuż” oraz przekład zbioru wierszy Laurie Anderson „Język przyszłości”, opublikowane nakładem Biura Literackiego. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 2 lipca o godz. 17.00 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24.

Imieniny Jana Kochanowskiego...

3193

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]