Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

17.06.2013
Czyta się kilka minut
11 – 17 czerwca
J

Janion honorowa. Maria Janion otrzymała honorowe obywatelstwo Warszawy. Autorka „Gorączki romantycznej” opublikowała ostatnio m.in. wywiad rzekę „Janion. Transe – traumy – transgresje”, który przeprowadziła z nią Kazimiera Szczuka i o którym pisaliśmy w „TP” nr 5/2013.

„Odra” dla Baumana. Nagrodę miesięcznika „Odra” za rok 2012 otrzymał Zygmunt Bauman, wybitny socjolog i filozof, autor m.in. słynnego pojęcia „płynnej nowoczesności”.

Fiedorczuk nagrodzona. Czerwcową Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej otrzymała Julia Fiedorczuk za tom poetycki „Tuż-tuż” oraz przekład zbioru wierszy Laurie Anderson „Język przyszłości”, opublikowane nakładem Biura Literackiego. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 2 lipca o godz. 17.00 w Klubie Księgarza na Rynku Starego Miasta 22/24.

Imieniny Jana Kochanowskiego...

3193

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]