Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

05.11.2012
Czyta się kilka minut
10 - 16 XI
N

Nagrody Gombrowiczowskie. Jury X Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, który odbył się w Radomiu w dniach 20–26 października, przyznało następujące nagrody: Grand Prix Teatrowi IMKA z Warszawy za spektakl „Dzienniki” w reż. Mikołaja Grabowskiego; nagrodę reżyserską Mikołajowi Grabowskiemu za reżyserię „Dzienników” oraz „Wspomnień polskich” w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu; nagrody aktorskie: Vincentowi Aubert za rolę Witolda Gombrowicza w spektaklu „Czekając na Nobla” w reż. Ewy Kraski (Compagnie ITEK w Reims) oraz Wojciechowi Malajkatowi za rolę Sędziego Śledczego H. w spektaklu „Zbrodnia z premedytacją“ w reż. Izabelli Cywińskiej (Teatr Polonia w Warszawie).

Kultura zdigitalizowana. Michał Merczyński, dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego, zapowiadając, iż do 2015 r. NInA przeznaczy na digitalizację...

1871

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]