Reklama

W SKRÓCIE

02.07.2012
Czyta się kilka minut
26 czerwca - 2 lipca
G

Gdynia 2012. Laureatami tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia zostali: Marta Podgórnik za tom „Rezydencja surykatek” (w kategorii „poezja”), Magdalena Tulli za powieść „Włoskie szpilki” (proza), Marian Sworzeń za książkę „Opis krainy Gog” oraz – w kategorii „Nagroda Osobna” – Mieczysław Porębski za tom eseistyczny „Spotkanie z Ablem”.

Klata w Starym. Jan Klata będzie dyrektorem Starego Teatru w Krakowie – został oficjalnie zarekomendowany ministrowi kultury przez zespół, i zastąpi Mikołaja Grabowskiego, który kierował sceną od 2002 r. Klata, reżyser i dramaturg, jest laureatem m.in. Paszportu Polityki, Nagrody im. Konrada Swinarskiego i Nagrody Ministra Kultury, a także stałym felietonistą „TP”. O nowym dyrektorze Starego piszemy obszerniej w tym numerze na str. 31.

Polska w Kijowie. Agnieszka Polska (ur. 1985)...

2718

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]