Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

02.07.2012
Czyta się kilka minut
26 czerwca - 2 lipca
G

Gdynia 2012. Laureatami tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia zostali: Marta Podgórnik za tom „Rezydencja surykatek” (w kategorii „poezja”), Magdalena Tulli za powieść „Włoskie szpilki” (proza), Marian Sworzeń za książkę „Opis krainy Gog” oraz – w kategorii „Nagroda Osobna” – Mieczysław Porębski za tom eseistyczny „Spotkanie z Ablem”.

Klata w Starym. Jan Klata będzie dyrektorem Starego Teatru w Krakowie – został oficjalnie zarekomendowany ministrowi kultury przez zespół, i zastąpi Mikołaja Grabowskiego, który kierował sceną od 2002 r. Klata, reżyser i dramaturg, jest laureatem m.in. Paszportu Polityki, Nagrody im. Konrada Swinarskiego i Nagrody Ministra Kultury, a także stałym felietonistą „TP”. O nowym dyrektorze Starego piszemy obszerniej w tym numerze na str. 31.

Polska w Kijowie. Agnieszka Polska (ur. 1985)...

2718

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]