Reklama

W obronie sumienia

W obronie sumienia

06.02.2012
Czyta się kilka minut
Biskupi USA protestują przeciwko decyzji prezydenta Obamy wymuszającej na pracodawcach (także katolickich) wykupywanie ubezpieczeń refundujących antykoncepcję, sterylizację i tzw. „pigułkę po”.
P

Przewodniczący amerykańskiego episkopatu, kardynał nominat Timothy Dolan wezwał wszystkich katolików i ludzi dobrej woli do czynnego protestu. Stwierdził, że nigdy przedtem nie było tak ważne, aby na znak sprzeciwu wysyłać listy, e-maile i telefonować do swoich kongresmanów. Wielu biskupów skierowało w tej sprawie listy do wiernych. „To nie powinno się wydarzyć w kraju, gdzie swobody religijne zagwarantowane są konstytucją jako jedno z pierwszych praw” – powiedział abp Dolan. „W praktyce prezydent mówi nam, że mamy rok, aby zastanowić się, w jaki sposób wykroczyć przeciwko naszym sumieniom” – dodał metropolita nowojorski.

Przemawiając w jednej z nowojorskich uczelni, hierarcha powiedział, że 20 stycznia, przed podaniem informacji o zmianie prawa do publicznej wiadomości, otrzymał telefon od Baracka Obamy, w którym prezydent poinformował go o decyzji. „Poczułem się zawiedziony...

5014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]