Reklama

W obliczu zagrożeń

W obliczu zagrożeń

23.06.2015
Czyta się kilka minut
Fundamenty polskiej polityki zagranicznej nie wymagają zmian. Wymaga ich sposób jej uprawiania. Musimy być skuteczni w zabieganiu o swoje interesy.
VIII Konferencja Krakowska – Świat współpracy – Świat konfrontacji
VIII Konferencja Krakowska – Świat współpracy – Świat konfrontacji Fot. Kamila Zarembska
A

Aby to się stało, potrzebne jest zrealizowanie trzech zasad. Po pierwsze, spójności działań pomiędzy wszystkimi ośrodkami władzy. Po drugie, aktywności na arenie międzynarodowej przy ścisłym definiowaniu założeń polityki zagranicznej. Po trzecie, konsekwencji w działaniu. Jest to konieczne w sytuacji zagrożeń i ryzyka, że art. 5 traktatu waszyngtońskiego nie zadziała. Sama taka możliwość sprawia, że NATO jako sojusz obronny przestaje być wiarygodne. ©

WŁODZIMIERZ CIMOSZEWICZ jest byłym prezesem Rady Ministrów

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]