Reklama

Uznanie dla „Więzi"

Uznanie dla „Więzi"

24.07.2006
Czyta się kilka minut
Rada Etyki Mediów wyraża uznanie redaktorom miesięcznika "Więź" za sprawozdanie z przeprowadzonych w archiwum IPN badań dotyczących współpracy ks. Michała Czajkowskiego ze służbami specjalnymi PRL. Sposób przedstawienia czytelnikom prawdy, jaką badający akta zdołali ustalić, odpowiada najwyższym standardom pracy dziennikarskiej i wszystkim zasadom zapisanym w Karcie Etycznej Mediów, w szczególności zasadzie prawdy, obiektywizmu i kierowania się dobrem odbiorcy. Na podkreślenie zasługuje równowaga między jednoznacznością ocen i wrażliwością na los człowieka uwikłanego w zależności od nieludzkiego systemu. Mamy nadzieję, że ta publikacja stanie się dla dziennikarzy i mediów wzorem informowania opinii publicznej o trudnych i bolesnych sprawach z powojennej historii.
R

RADA ETYKI MEDIÓW

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]