Reklama

Ładowanie...

Unijne pieniądze zmieniają polską naukę

Unijne pieniądze zmieniają polską naukę

13.10.2013
Czyta się kilka minut
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej od 1991 roku wspiera najlepszych polskich uczonych; od 2008 roku prowadzi programy, finansowane ze środków strukturalnych Unii Europejskiej.
Okładka dodatku: Fundusze dla najlepszych
D

Dzięki tym pieniądzom modernizowana jest infrastruktura polskiej nauki, powstają laboratoria, zespoły badawcze, projekty naukowe, prowadzone są międzynarodowe studia doktoranckie, a pracę w Polsce podejmują wybitni naukowcy z ośrodków zagranicznych. Najważniejszym kapitałem polskiej nauki są bowiem ludzie – uczeni, których pracę pobudza niespożyta ciekawość świata.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]