Reklama

Twarze dialogu – ks. Jan Zieja

Twarze dialogu – ks. Jan Zieja

17.10.2016
Czyta się kilka minut
Weekend 14-16 października upłynął w Warszawie pod hasłem „Moje imię człowiek”.
T

To właśnie ten cytat ze studium ks. Jana Ziei Centrum Myśli Jana Pawła II uczyniło przesłaniem dla cyklu wydarzeń upamiętniających osobę niezwykłego kapłana, którego życie jest świadectwem bycia człowiekiem w najróżniejszych sytuacjach codzienności.
Organizatorom, czyli Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Narodowemu Centrum Kultury, udało się zatrzymać spojrzenie warszawiaków na postaci ks. Ziei. Prezentowany program zakładał kilka wydarzeń głównych skierowanych do różnych grup odbiorców. Namiot postawiony na placu przed kościołem Sióstr Wizytek stał się przestrzenią dialogu ludzi różnych poglądów, kultur i religii. Zgodnie z zamysłem twórców projektu na Krakowskim Przedmieściu spotkali się zaproszeni goście oraz przypadkowi przechodnie. Piątek upłynął na spotkaniu kilkudziesięciu przedstawicieli polskich środowisk opiniotwórczych, którzy mimo skrajnych niekiedy poglądów zbudowali, w duchu ks. Ziei, atmosferę otwartości i dialogu wobec trudnych kwestii społecznych i kulturowych. Największym zaskoczeniem dla uczestników uroczystości był video mapping realizowany na fasadzie kościoła Sióstr Wizytek. Wraz z zachodem słońca świątynia, której ks. Zieja był niegdyś rektorem, przemieniała się za sprawą gry światła i dźwięku w opowieść o proroku naszych czasów. Niezwykłym wydarzeniem muzycznym był koncert jubileuszowy wprowadzający w atmosferę mistycyzmu i charyzmatycznych kazań ks. Ziei. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Centrum Myśli Jana Pawła II.
Do 4 listopada można oglądać wystawę plenerową zlokalizowaną przy Trakcie Królewskim: „Moje imię człowiek. Twarze dialogu – ks. Jan Zieja”.
Informacji o ks. Ziei można szukać na stronie centrumjp2.pl/ks_zieja

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]